GALERIE U VĚRY


Něco o autorce...

     Věra Mačková začala svou tvorbu  teprve v roce 2000.

S malováním se setkala daleko dříve. V dětství sledovala svého otce, který ve volných chvílích maloval krajinky olejovými barvami. Nikdy ji nenapadlo , že by se sama mohla věnovat této činnosti.

     Poprvé přišla na myšlenku zkusit si namalovat vlastní obrázek v době krátkodobého onemocnění v lednu roku 2000. K realizaci přispěla dcera, jež dostala nápad zakoupit ihned vše potřebné. První obrázek " Jižní Itálie - Agáve" byl proto věnován jí. Tato prvotina se stala neprodejnou součástí výstav. Je z ní patrný cit pro ztvárnění představy,

    Pro samotnou autorku bylo toto zjištění překvapující. Je přesvědčena, že se jedná o duševní odkaz otce, který krátce předtím zemřel.

    Autorka má silný vztah k přírodě, kde čerpá nejen motivy pro svá díla, ale i energii a duševní sílu.

    Doufám, že prostřednictvím těchto děl vám umožní vidět krásu přírody kolem sebe a dýchne trocha pohody i na vás...

                                                                                                                    M.M.2002

Z rozhovoru Bohouše Rumla pro Dobnet

"Jak moc místo, ve kterém žijete ovlivnilo vaši tvorbu?"

..... je to úžasné místo, úžasná vesnička Halouny. Je přímo na úpatí brdských lesů..... les je pokaždé jiný, sluncem rozzářený, kdy zvláštně voní a to si vždy vzpomenu si na tátu, když jsme se vraceli z hub..... či pochmurný a tajemný..... jsou tu nádherná zákoutí, atˇu "Babky", krásné nízké kleče, či u "El Pasa" ten fantastický kaňon.....barvy podzimního lesa, jsou barvami obrazů mého otce.... ...Sázava, u jejíž břehů jsem vyrůstala, je žlutá od jílu či od zlata?.... Berounka, kde teď častěji pobývám a maluji, je trochu jiná než Sázava, má v sobě stříbro, je modrá až do černa.....ráda ji maluji... ráda maluji zlato lesů, listy svítí  od žlutě přes oranž a karmín do sieny...ale nesmí být suché léto a podzim , to pak je vše rychle hnědé a bez barev........

                                                                                                                  Mačková Věra 

 


Historie projektu

V této části můžete popsat historii Vašeho projektu a co Vás vedlo k nápadu jej realizovat. Je vhodné se také zmínit o důležitých milnících a poděkovat lidem, kteří se na projektu účastnili.